petek, 21. 11. 2014

KEN Forum 2014

Mestna občina Ljubljana bo 25. in 26. novembra 2014 gostila letno srečanje Globalne mreže ekonomije znanja (KEN), na katerem bo sodelovalo 74 udeležencev iz 16 držav.

Globalna mreža KEN je neprofitna organizacija, ki je bila leta 2011 ustanovljena v Bruslju. Združuje znanje strokovnjakov s štirih področij ekonomije znanja: izobraževanja, R&R, inovacij in podjetništva. Njene ključne vrednote so: zdrav razum, znanje, inovacije, ravnotežje med spoloma v upravljanju gospodarstva, poslovna etika in uravnotežena, pravična družba.

Glavne aktivnosti Globalne mreže so namenjene omogočanju produktivnega dialoga med ustvarjalci politike in deležniki, pri tem pa posredujejo modele dobrih praks, prenašajo informacije ter svetujejo njihovim partnerjem in članom. To dosegajo z organizacijo konferenc in delavnic, s publikacijami (mesečni in tedenski bilteni, 14-dnevna obvestila o relevantnih dogodkih po svetu, letne rang lestvice držav po kriteriju ekonomije znanja), podeljujejo pa tudi letne nagrade za izjemne dosežke na omenjenih področjih. KEN je začel delovati kot mreža, zdaj prehaja v vlogo Think Tank-a (možganskega trusta), pričakujejo pa, da se bodo postopno razvili v globalno gibanje za ekonomijo znanja.

KEN Forum 2014 je posvečen tematiki inovacijskega ekosistema in posebej vlogi inovacijskih stičišč. Na njem bo sodelovala vrsta izjemnih poznavalcev inovacijske tematike: prof. Howard Alper, predsednik kanadskega vladnega Sveta za znanost, tehnologijo in inovacije, indijski profesor Ramesh Mashelkar, predsednik Globalne raziskovalne zveze, Christopher Hire, avstralski direktor globalne inovacijske agencije "thinknow", Nava Sofer Swersky, sopredsednica »NanoIsrael«, Peter Jung, predsednih Inštituta za novo ekonomsko razmišljanje iz Koelna in drugi.

Posebna KEN ekspertska skupina bo predstavila poročilo o projektu slovenskega inovacijskega stičišča. To je predvideno kot tesnejša povezava med razdrobljenimi inovacijskimi akterji v gospodarstvu in raziskovalni sferi, s ciljem doseganja kritične mase, močnejše vpetosti v mednarodna inovacijska prizadevanja in močnejši priliv tujih naložb s ciljem dvigniti na znanju zasnovano mednarodno konkurenčnost Slovenije.