Plaketa glavnega mesta Ljubljane

2019

Društvo general Maister Ljubljana, Stanislava Marija Ferenčak Marin, prof. dr. Tamara Lah Turnšek, Policijska uprava Ljubljana, Anja Rupel, Zavod NORA, center sodobnih zasvojenosti, Zdravstveni dom Ljubljana

2018 Ljubo Baša, Janez Bončina Benč, Botanični vrt Univerze v Ljubljani, Aleksej Jurca, Feodor - Fedja Lužovec, Mestna zveza upokojencev Ljubljana, dr. Marjan Sedej

2017

Tanja Cerkvenik, Stanka Golob, Društvo Blaž Potočnikova čitalnica, Glasbena skupina Pankrti

2016

doc. dr. Alojzij Juvanc, Lado Leskovar, Andrej Rant, Beli obroč Slovenije – društvo za pomoč žrtvam kaznivih dejanj, Društvo Slovenija Rusija, Glasbena skupina Buldožer, Taboriščni odbor Ravensbrück-Auschwitz

2015

Nevenka Lekše, Franc Gornik, Pionirski dom – Center za kulturo mladih, Zveza tabornikov Slovenije - nacionalna skavtska organizacija

2014

Tone Fornezzi – Tof, Festival Ljubljana, Športno društvo Sokol Bežigrad, Kulturno umetniško društvo Svoboda Črnuče

2013

Ana Vehar, Društvo Ljubljanski oktet, Zveza prijateljev mladine Ljubljana Moste-Polje, Center za usposabljanje, delo in varstvo Dolfke Boštjančič, Draga, Ženski pevski zbor Kombinat, Dijaški dom Ivana Cankarja

2012

Viljem Klemenc, Matajž Špat, Društvo zaupni telefon Samarijan, Društvo Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije in Narodna galerija, Slovenska filantropija, Združenje za promocijo prostovoljstva

2011

Elena Pečarič, Anton Kastelic, Šentjakobsko gledališče Ljubljana in Društvo gluhih in naglušnih Ljubljana

2010

Ivan Jerman, Mojca Prusnik, Klinični oddelek za perinatologijo Ginekološke klinike UKC Ljubljana, Živalski vrt Ljubljana, Mestna zveza prijateljev mladine Ljubljana, Smučarsko skakalni klub Ilirija

2009

Barbara Rogelj, dr. Milutin Pavlović, Uredništvo Radia Kaos, Prostovoljno gasilsko društvo Podutik Glince

2008

prof. dr. Dimitrij Mitja Bartenjev, Društvo tabornikov Močvirski tulipani, Društvo tabornikov Rašiški rod, Vrtec Jelka, dr. Marjana Kobe, Uroš Lajovic, Sadjarsko-vrtnarsko društvo j.e. Krek-Sostro, Tone Sazonov-Tonač, Vladislav Sluga, Tone Zadnikar-Anton

2007

Stanko Dolenc, Folklorna skupina Emona, Rajko Jazbec, Slavko Krušnik, Mitja Vilar, Športno društvo Zadvor, Željko Železnik

2006

Janez Albreht, Center za duhovno kulturo, Društvo ŠKUC, Glasilo Turistične vesti, Knjižnica Bežigrad, Maks Močnik, Onkološki inštitut Ljubljana, Milan Pavliha, Pedagoški inštitut, Svetovalni center za otroke, mladostnike in starše Ljubljana, Teca d.o.o., Turistično društvo Besnica Janče

2005

Alojz Čemažar, Glasbena mladina ljubljanska, Hiša eksperimentov, Mestna zveza tabornikov, Tone Orožim, Osnovna šola Ledina, Aljaž Pegan, Mitja Petkovšek, Matjaž Sekelj, Jože Vozny

2004

Dr. Janez Dular, Borut Knez, Boris Kristančič, Milan Matos, Skupina sestava, Slovenska frančiškanska provinca sv. Križa, Šola uporabnih umetnosti Famul Stuart, Ustanova Mali vitez

2003

Altra-odbor za novosti v duševnem zdravju, Stane Forjančič, Društvo žena in deklet ljubljana Moste Polje, Društvo tabornikov »Rod Bičkova Skala«, Gasilska brigada Ljubljana, Milena Kožuh, Mestna galerija Ljubljana, Mohorjeva družba Celovec, Anita Ogulin, Rok Predanič, Škofijska karitas Ljubljana, Ustanova za izboljšanje kakovosti življenja in zdravljenja otrok z rakom in krvnimi boleznimi, Založba Nova revija

2002

Drago Černoš, Marjan Jančar, Andrej Lenič, dr. Henrik Neubauer, Anton Papež, Miklavž Sever, dr. Janez Žitnik

2001

Mirjana Borčič, Društvo civilnih invalidov vojn Slovenije, Jazz club Gajo, dr. Zoran Jelenc, Justina Kavšek, Mestni muzej Ljubljana, Mešani komorni zbor Ljubljanski madrigalisti, prof. dr. Matjaž Rode, Plesna skupina Mojce Horvat – Plesni klub Mojca, Lidija Sotlar

2000

Akademski pevski zbor »Tone Tomšič«, prof. Dd. Ana Benedetič, Cankarjev dom - kulturni in kongresni center, Alojz Deželak, Društvo SOS, telefon za ženske in otroke žrtve nasilja, prof. dr. Ivo Fabinc, Fakulteta za podiplomski humanistični študij, Gasilsko društvo Ljubljana mesto, Kulturno društvo komorni zbor Ave, prim. mag. Tatjana Leskošek Denislič, Mojca Samardžija

1999

prof. dr. Vinko Kambič, Mestno gledališče Ljubljansko, Jerica Mrzel, dr. Bruno Ravnikar, Marija Vogelnik, Znanstvenoraziskovalni center SAZU, Zveza težkoatletskih klubov »Olimpija«, Želva d. o. o. Podjetje za usposabljanje in zaposlovanje invalidov

1998

Ekipa gledališke predstave Sapramiška, dr. Boris Gaberščik, prof. dr. Tone Klemenčič, dr. Bogomil Komelj, prof.dr. Božo Kralj, Luka Lesar, Boris Pavčič, Služba nujne medicinske pomoči v Ljubljani, Univerza za tretje življenjsko obdobje, prim. dr. Ciril Armeni (prejel Priznanje mesta Ljubljane-podeljeno v marcu 1999)

1997

Miro Košir in javno podjetje Ljubljanske Tržnice, Josip Osti, Aleksander Skale, Franc Zalar, Združenje staršev in otrok Sezam, Vojko Hernaus (prejel Priznanje mesta Ljubljane)