Hiša LJUBhospica odprla vrata
14. februarja 2016 je v Ljubljani svoja vrata odprla Hiša LJUBhospica, v kateri bodo hudo bolnim brezplačno nudili 24-urno celostno hospic paliativno oskrbo.
Hiša LJUBhospica je namenjena bolnikom z napredovalno neozdravljivo boleznijo ob koncu življenja, pri katerih se je zdravljenje zaključilo, potrebno pa je skrbno lajšanje simptomov bolezni. To poslanstvo bodo uresničevali s celostnim interdisciplinarnim pristopom, ki lajša človekovo trpljenje, ter z zagotavljanjem pogojev za razvoj hospic palitivne oskrbe v posluhu do njenih uporabnikov.
Direktor LJUBhospica dr. Marjan Sedej je ob odprtju izpostavil, da bo vsak njihov uporabnik dobil najboljše možnosti za dvig kakovosti življenja in dostojanstva.
Poslanstvo Hiše LJUBhospica je ljudem zagotavljati polnost bivanja vse do izteka življenja oziroma podporo v procesih žalovanja. »V hiši bomo spremljali posameznike celostno, ne bomo sledili zgolj fizičnim, ampak tudi čustvenim, duhovnim ter socialnim potrebam. Pozornost in pomoč bomo zagotavljali svojcem in prijateljem, tako pred kot po smrti našega uporabnika,« je povedal Sedej.
Projekt hiše LJUBhospica že od vsega začetka podpira tudi župan Zoran Janković, ki je ob odprtju povedal, da Ljubljana z odprtjem LJUBhospica znova dokazuje, da je socialno, sočutno in solidarno mesto, v katerem posebno pozornost namenjamo najranljivejšim skupinam ljudi. Dodal je, da bo Hiša LJUBhospica pod okriljem Lekarne Ljubljana umirajočim in njihovim svojcem nudila kakovostno in varno okolje ter strokovno oskrbo. Čestital je direktorju Lekarne Ljubljana Marjanu Sedeju in njegovim sodelavcem, ki so se tega projekta lotili izredno predano in strokovno ter z visokimi cilji, glede katerih je prepričan, da jih bodo uspešno uresničili v dobro vseh njihovih oskrbovancev.
V LJUBhospicu so že začeli sprejemati vloge in glede na zanimanje naj bi bila hiša že kmalu zapolnjena. Ob odprtju hiše so podpisali tudi dogovor o duhovni oskrbi med štirimi največjimi religijami in verskimi skupnostmi v Sloveniji za duhovno oskrbo uporabnikov Hiše Ljubhospica.
Hiša LJUBhospica se bo financirala z donacijami, zato je še toliko večja odgovornost družbe, da tako plemenito gibanje z velikim pomenom za kulturo življenja v naši družbi spoštuje in spodbuja pri izvajanju človekoljubnega poslanstva. Zato k sodelovanju vabijo tudi prostovoljce.