Mednarodni dan invalidov
3. decembra obeležujemo mednarodni dan invalidov, ki ga je leta 1992 razglasila generalna skupščina Združenih narodov.
Mednarodni dan invalidov 2016 poteka pod temo ciljev Agende 2030 za trajnostni razvoj in kako lahko ti prispevajo k bolj vključujočemu in pravičnejšemu svetu za osebe z oviranostmi.
Agenda 2030 za trajnostni razvoj predstavlja zgodovinski dogovor mednarodne skupnosti za odpravo revščine, zmanjševanje neenakosti, zagotovitev napredka ter zaščite okolja za sedanje in bodoče generacije, v njenem ospredju so spoštovanje človekovih pravic in enakosti spolov ter zagotavljanje blaginje, miru in varnosti za vse ljudi in skupnosti.
Uresničevanje omenjene agende v Ljubljani neposredno dokazuje prestižni naziv Zelena prestolnica Evrope 2016, ki ga je Ljubljani podelila Evropska Komisija. Z našo vizijo v smeri trajnostnega razvoja, z zagotavljanjem prijaznih in vključujočih rešitev ter vse boljše dostopnosti (grajenega) okolja, storitev in informacij omogočamo, da v Ljubljani zdaj in bo v prihodnje kar največ ljudi, ne glede na njihove posebne potrebe, začuti(lo) sprejetost in možnosti zase. Pri našem delu smo še posebej pozorni na potrebe najbolj ranljivih, med njimi tudi oseb z različnimi oblikami oviranosti. Njim prijazno in dostopno mesto sistematično gradimo na osnovi akcijskih načrtov, ki jih pripravljamo redno na dve leti ter ob budnem spremljanju Sveta za odpravljanje arhitekturnih in komunikacijskih ovir (posebno posvetovalno telo župana), v katerem med drugim sodelujejo tudi predstavnice in predstavniki različnih invalidskih organizacij.