sreda, 28. 1. 2015

Mestna knjižnica Ljubljana zbira gradivo o Savskem naselju

Mestna knjižnica Ljubljana vabi stanovalce Savskega naselja ter vse, ki so njim povezani, k sodelovanju pri zbiranju foto in ostalega gradiva o omenjenem naselju.

Mestna knjižnica Ljubljana v skrbi za lokalno dediščino in domoznanstvo pripravlja tudi razstave o ljubljanskih soseskah nekoč in danes.
Trenutno zbirajo gradivo o bivanju v Savskem naselju, ki ga lahko pošljete do aprila 2015.
Zbirajo stare fotografije iz družinskih albumov ter spominke, stare predmete, pričevanja in zapise o Savskem naselju.

Na razstavi želijo prikazati Savsko naselje od začetkov, njegov razvoj, družabno življenje v naselju, predmete, ki danes niso več v uporabi ter spomine, pričevanja in zanimivosti stanovalcev naselja.

Sodelujete lahko tako, da fotografije naložite kar na Album Ljubljane na spletni strani Mestne knjižnice Ljubljana, ali pa gradivo prinesete v Knjižnico Savsko naselje na Belokranjski 2 ali v Slovansko knjižnico na Einspielerjevi 1.

Za več informacij lahko pokličete na:
(01) 23 63 850 (Slovanska knjižnica),
(01) 43 71 290 (Knjižnica Savsko naselje),
ali pišete na slovanska@mklj.si
 

O Albumu Ljubljane
Album Ljubljane omogoča nalaganje vaših starih fotografij in tako deljenje s someščani dragoceno védenje o tem, kakšna je bila Ljubljana nekoč in kako so Ljubljančani živeli včasih. Vabljeni, da pobrskate po zbirkah zanimivih fotografij v Albumu Ljubljane in jim dodate tudi kakšno svojo!
Album Ljubljane je namenjen vašim osebnim spominom, shranjenim v družinskih albumih in na podstrešjih. Na to mesto lahko postavite predvsem digitalne kopije fotografij, lahko pa tudi kopije pisem, osebnih dokumentov in predmetov, ki jih želite prispevati v skupno zakladnico in jih tako deliti s someščani.
Album Ljubljane je del Albuma Slovenije na domoznanskem regijskem portalu Kamra, v katerem sodelujejo slovenske splošne knjižnice. Spomin, ki ga vnesete v Album Ljubljane, se avtomatično uvrsti tudi v Album Slovenije. Album Slovenije zajema gradivo, nastalo na območju Slovenije, zamejstva in Slovencev po svetu v 20. stoletju.