Ocenjevanje škode v gozdovih in na objektih
Mestna občina Ljubljana objavlja informacijo o ocenjevanju škode v gozdovih in na objektih zaradi posledic žleda, visokega snega in poplav med 20. januarjem in 10. februarjem 2014.
Uprava Republike Slovenije za zaščito in reševanje je sprejela sklep o ocenjevanju škode na stvareh zaradi posledic poplav, visokega snega in žleda med 20. januarjem in 10. februarjem 2014.
Prijava škode v gozdovih
Zaradi velike razsežnosti škode zaradi žleda v gozdovih, škodo ocenjuje Zavod za gozdove Slovenije po odsekih.
Lastnik gozda oz. oškodovanec opravi priglasitev škode v gozdu na Obrazcu 1 (pripet spodaj) Uredbe o metodologiji za ocenjevanje škode (Ur. list 68/2008). Lastnik oz. oškodovanec mora nujno izpolniti: podatek o katastrski občini in številki parcele/številkah parcel ter se podpisati.
Lastnik oz. oškodovanec ne izpolni podatkov o vrednosti parcele, njeni površini in deležu poškodovanosti ker bodo podatki pripisani iz baz podatkov Geodetke uprave RS (površina parcele in njena vrednost) in Zavoda za gozdove Slovenije GS (poškodovanost).
Mestna občina Ljubljana poziva oškodovance zaradi škode v gozdovih, da Obrazec 1 oddajo do 12. marca 2014.
Obrazec 1 lahko pošljete na naslov Mestna občina Ljubljana, Oddelek za gospodarske dejavnosti in promet, Zarnikova 3, 1000 Ljubljana ali oddate osebno v glavni pisarni Mestne občine Ljubljana, Adamič Lundrovo nabrežje 2, Ljubljana od ponedeljka do četrtka od 8.00 do 17.00 ure in v petek od 8.00 do 13.00 ure.
Prijava škode na objektih
Mestna občina Ljubljana poziva občane, da prijavijo škodo, ki jo jim je povzročil žled na objektih.
Delna škoda, ki jo je na objektih povzročil žled (padec drevesa) in je znotraj omenjenega datumskega roka, bo popisana in ocenjena, zato pozivamo občane, naj prijavijo škodni dogodek:
- Na sedežih četrtnih skupnostih;
- V glavni pisarni Mestne občine Ljubljana, e-naslov: glavna.pisarna@ljubljana.si
- Oddelku za zaščito, reševanje in civilno obrambo, tel.: 306 43 30 ali e-naslov: roman.lavrac@ljubljana.si
Ob prijavi škode, oškodovanci posredujejo: ime in priimek, naslov, vrsto objekta in datum nastanka škode, ter kontaktne podatke (telefonsko številko in naslov e-pošte).
Mestna občina Ljubljana poziva oškodovance naj škodo na objektih prijavijo čim prej, najkasneje pa do 7. marca 2014.
Mestna občina Ljubljana (Oddelek za zaščito, reševanje in civilno obrambo) je Upravo Republike Slovenije za zaščito in reševanje zaprosila za pojasnilo datuma nastanka nesreče. Gre namreč za dejstvo, da so poplave na Ljubljanskem barju nastale po omenjenem datumu in zato nastala škoda ni predmet popisa, oz. ocenjevanja delne škode na objektih.
Kljub omenjenemu dejstvu in glede na to, da pojasnila Uprave RS za zaščito in reševanje še nismo prejeli, naprošamo občane, da prijavijo škodo tudi za objekte, ki so bili poplavljeni. Le tako se bomo lahko pripravili na morebiten popis, ki mora biti zaključen najkasneje 14. marca 2014.
V primeru spremembe sklepa ali izdaje novega sklepa Uprave RS za zaščito in reševanje, bodo popis in oceno delne škode na objektih izvedle občinske komisije za popis škode. Delna škoda na objektih bo ocenjena skladno z Uredbo o metodologiji za ocenjevanje škode (Uradni list RS, št. 67/03, 79/04, 81/06 in 69/08).