petek, 14. 9. 2012

Paraolimpijci v Mestni hiši

Župan Zoran Janković je v Mestni hiši sprejel člane slovenske paraolimpijske reprezentance, ki so se iz Londona vrnili s srebrno medaljo.

Na Paraolimpijskih igrah v Londonu je Slovenijo zastopalo 22 športnikov, ki so tekmovali v šestih panogah.
Slovenske barve so zastopali atleti Tanja Cerkvenik, Jože Flere, Tatjana Majcen Ljubič in Henrik Plank, kolesar Roman Pongrac, namiznoteniški igralki Andreja Dolinar in Mateja Pintar, plavalec Darko Đurić, strelci Damjan Pavlin, Franc Pinter in Franček Gorazd Tiršek ter odbojkarice Alenka Iršič, Anita Goltnik Urnaut, Bogomira Jakin, Danica Gošnak, Jasmina Zbil, Lena Gabršček, Marinka Cencelj, Regina Roudi Terbuc, Saša Kotnik, Štefka Tomič in Suzana Ocepek.

Reprezentanca se je domov vrnila s srebrno medaljo, ki jo je v streljanju z zračno puško stoje v kategoriji 2 osvojil Franček Gorazd Tiršek. V bazenu pa je navdušil plavalec Darko Đurić, ki je na 50 metrov delfin dosegel svetovni rekord. Najprej je v predtekmovanju v višji kategoriji 5 dotedanji svetovni rekord izboljšal za 1,20 sekunde, v finalu, kjer je zasedel peto mesto, pa je bil še 51 stotink hitrejši. S časom 40,48 se je vpisal v športno zgodovino.

Čestitke paraolimpijcem in uspešno športno pot še naprej!