petek, 8. 1. 2021

Prenovili smo OŠ Nove Fužine

Končali smo s celovito prenovo OŠ Nove Fužine, kjer ima prostore tudi enota vrtca Pedenjped Šlik šlak.

Stavbo smo nadzidali in tako pridobili še eno nadstropje, uredili smo statično in požarno varnost objekta, s čimer smo bistveno izboljšali bivalne pogoje za predšolske otroke, učence in zaposlene ter zagotovili optimalnejšo prostorsko razporeditev za izvajanje programa osnovne šole in vrtca v istem objektu. 

V okviru javno-zasebnega partnerstva Energetska obnova Ljubljane (EOL-3) smo hkrati poskrbeli tudi za energetsko obnovo stavbe.

foto

Vrednost projekta je znašala približno 5,2 milijona evrov, od tega je sofinanciranje projekta EOL-3 znašalo 1.480.550 evrov, Eko sklada pa 400.000 evrov.

Po novoletnih praznikih so se v prenovljene prostore vrtca že vrnili nekateri otroci, preostali otroci ter učenke in učenci pa se bodo v prenovljene prostore vrnili takoj, ko bodo šole in vrtci ponovno odprli svoja vrata.

foto
Prenovljena jedilnica čaka na vrnitev otrok v šolo

Nadaljujemo z energetskimi prenovami stavb

Energetsko obnovo OŠ Nove Fužine smo izvedli v okviru javno-zasebnega partnerstva s konzorcijem Petrol d.d. in Resalta d.o.o.. To je že tretja faza projekta energetske prenove objektov v Mestni občini Ljubljana, v kateri bomo v letošnjem letu končali s celovito energetsko obnovo 17 objektov in delno prenovo 10 objektov, večinoma osnovnih šol in vrtcev.

Projekt Energetsko napredni

Leta 2017 smo s konzorcijem družb Petrol in Resalta podpisali koncesijsko pogodbo za prvi sklop energetskih prenov objektov v lasti Mestne občine Ljubljana. Obnovili smo 48 javnih objektov: kulturnih, športnih in zdravstvenih objektov, vzgojno-izobraževalnih ustanov ter objektov mestne uprave. Oktobra 2018 smo podpisali pogodbo o nadaljevanju javno-zasebnega partnerstva med Mestno občino Ljubljana in konzorcijem družb Petrol, Resalta in Javna razsvetljava d.d. po principu energetskega pogodbeništva, v okviru katere smo prenovili še 11 objektov – 4 osnovne šole, 3 vrtce, 2 objekta lokalne samouprave in 2 športna objekta.
Z obnovo objektov smo znatno zmanjšali porabo energentov ter prispevali k bolj čistemu in zelenemu okolju v našem mestu, ohranili pa smo tudi več kot 170.000 dreves.
V letih 2020 in 2021 izvajamo že tretjo fazo projekta energetske prenove objektov v Mestni občini Ljubljana, v okviru katere bomo celovito energetsko obnovili 17 objektov, z delno energetsko sanacijo pa bomo povečali energetsko učinkovitost še dodatnim 10 objektom. Večinoma so to šole in vrtci. S prenovami bomo dosegli 968 ton manj izpustov CO2, kar predstavlja količino, ki jo letno vsrka 108 ha gozda.

 

Preberite tudi: