sreda, 17. 9. 2014

Skupščina JHL in Svet ustanoviteljev javnih podjetij

V Ljubljani so se 17. septembra 2014 sešli družbeniki Javnega holdinga Ljubljana, nato pa še člani Sveta ustanoviteljev javnih podjetij

Družbeniki Javnega holdinga Ljubljana so sprejeli poročilo o polletnem poslovanju Javnega holdinga Ljubljana in družb v skupini. V nadaljevanju je zasedal Svet ustanoviteljev, ki je sprejel poročilo o desetem letu delovanja in se ob zaključku seje seznanil in soglašal z besedili dveh sporazumov, ki se nanašata na urejanje skupnega zagotavljanja izvajanja gospodarske javne službe (GJS) zbiranja in obdelave določenih vrst komunalnih odpadkov in odlaganja ostankov predelave komunalnih odpadkov.

Družbeniki so na seji sprejeli poročilo o polletnem poslovanju Javnega holdinga Ljubljana in družb v skupini, katerih imetnik 100-odstotnega deleža je Javni holding Ljubljana. V prvem polletju so pozitivno poslovale vse družbe v skupini. JP Vodovod-Kanalizacija v višini 937.688 EUR, Energetika Ljubljana 1.327.315 EUR, Snaga 1.267.761 EUR in LPP v višini 271.182 EUR. Družba Energetika Ljubljana je od leta 2013 imetnica 100-odstotnega poslovnega deleža v družbi TE-TOL, v letu 2014 pa je družbo TE-TOL tudi pripojila, z dnem obračuna pripojitve 1. 1. 2014. Vpis pripojitve v sodni register je bil izveden 31. 1. 2014. Podatki o rezultatih družbe Energetika Ljubljana vključujejo poslovanje družbe Energetika Ljubljana in družbe TE-TOL od dneva obračuna pripojitve dalje. Prav tako je pozitivno poslovala družba Javni holding Ljubljana, in sicer v višini 546.580 EUR.

Po seji skupščine Javnega holdinga Ljubljana je zasedal Svet ustanoviteljev javnih podjetij, ki je sprejel poročilo o delu Sveta ustanoviteljev v desetem letu delovanja tega skupnega organa občin. Člani Sveta ustanoviteljev so se v nadaljevanju seje seznanili in sprejeli besedili dveh sporazumov, ki se nanašata na urejanje skupnega zagotavljanja izvajanja gospodarske javne službe zbiranja in obdelave določenih vrst komunalnih odpadkov in odlaganja ostankov predelave komunalnih odpadkov. Partnerji Sporazuma o izvajanju GJS obdelave komunalnih odpadkov in odlaganja ostankov predelave odpadkov so Svet ustanoviteljev, v okviru le-tega nastopajo investitor MOL in občine sovlagateljice, ter občine pristopnice, ki sodelujejo v projektu RCERO, ter na drugi strani Snaga Javno podjetje, kot izvajalec. Namen sporazuma je doseganje skupnih ciljev zagotavljanja storitev javnih služb ravnanja z odpadki z zaokrožitvijo, enotnostjo in optimalno izkoriščenostjo RCERA. Občine, ki niso kapitalsko udeležene v družbi Snaga, bodo na podlagi enotnega odloka, zaradi uresničitve zavez skupnega cilja, sprejele koncesijski akt, s katerim bodo za izvajanje storitev v okviru projekta RCERO podelile neposredno koncesijo družbi Snaga.

Partnerji Sporazuma o skupnem zagotavljanju izvajanja GJS zbiranja določenih vrst komunalnih odpadkov so Svet ustanoviteljev ter občine Ig, Velike Lašče, Vodice in Cerklje na Gorenjskem ter na drugi strani Snaga Javno podjetje, kot izvajalec. Občine iz sporazuma, ki niso kapitalsko udeležene v družbi Snaga, se v sporazumu obvežejo, da bodo do konca leta 2014 sprejele odlok – koncesijski akt, s katerim bodo podelile neposredno koncesijo družbi Snaga. Snaga v vseh občinah, ki so pogodbeni parterji v sporazumu, že izvaja storitev zbiranja komunalnih odpadkov, razen v občini Cerklje na Gorenjskem.

Ob zaključku seje so se člani Sveta ustanoviteljev seznanili s predlogom ravnanja s stvarnim premoženjem LPP in soglašali s prodajo nepremičnine »Hotel Turist« v Palah (BIH). Za izvedbo postopkov prodaje so pooblastili direktorja družbe LPP.

Vsi sklepi na sejah so bili sprejeti soglasno.