petek, 12. 4. 2019

Športniki z iger Specialne olimpijade v Mestni hiši

V Mestni hiši smo v sredo, 10. aprila 2019, gostili mlade športnike, ki so na svetovnih igrah Specialne olimpijade v Združenih arabskih emiratih dosegli odlične uvrstitve in osvojili medalje.

Sprejema v Mestni hiši so se udeležili trije učenci Centra Janeza Levca, ki so osvojili zlato medaljo v judu, srebrno medaljo in četrto mesto v namiznem tenisu ter četrto mesto v balinanju, in sodelavca VDC Želva, člana košarkarske ekipe, ki je osvojila bronasto medaljo. Športnike so na sprejemu spremljali direktor Centra Janeza Levca dr. Matej Rovšek, trenerji in starši.

župan in športniki
Župan Zoran Janković je športnikom čestital za odlične rezultate

Svetovne igre Specialne olimpijade so potekale od 14. do 21. marca v Abu Dhabiju in Dubaju in veljajo za največje športno tekmovanje oseb z motnjami v duševnem razvoju. V Združenih arabskih emiratih je Slovenijo zastopalo 28 tekmovalcev, šest v atletiki, štirje v plavanju, trije v namiznem tenisu, po dva v kolesarstvu, judu in balinanju ter košarkarska ekipa. Spremljalo jih je 10 trenerjev.

Vsem športnikom čestitamo za odlično uvrstitev in želimo še veliko športnih izzivov in uspehov.