Objavljeno:
Obisk predstavnikov vlade v Ljubljani
Predstavniki Vlade RS s predsednikom dr. Robertom Golobom na čelu so v četrtek, 5. marca 2026, obiskali Mestno občino Ljubljana, kjer so si ogledali številne investicije, ki potekajo v našem mestu.
Med osrednjimi dogodki obiska so bili odprtje soseske Zvezna ulica, v kateri smo uredili 87 novih mestnih najemnih stanovanj, podpis sporazuma o ureditvi Kardeljeve ploščadi z okolico in predaja novega specialnega vozila za pomoč ob poplavah, ki ga je prejela Gasilska brigada Ljubljana.
Predstavniki Mestne občine Ljubljana so se ob tem udeležili še nekaterih drugih dogodkov:
Podžupan Dejan Crnek se je udeležil obiska ministrice za zdravje Valentine Prevolnik Rupel v Zdravstvenem domu Ljubljana, kjer ji je direktorica Antonija Poplas Susič s sodelavci predstavila uspešno poslovanje zavoda v minulem letu, ključne razvojne projekte, sistem integrirane obravnave bolnikov, področje digitalizacije ter trenutno kadrovsko situacijo, ki jo aktivno rešujejo.
Podžupan Boštjan Koritnik se je skupaj z ministrom za naravne vire in prostor Jožetom Novakom udeležil odprtja protipoplavne ureditve Gradaščice - etapa 1a, s katerimi so zagotovili varnost pred naraslimi vodami za številne prebivalce na območju Viča in Dolgega mosta.
Ob tej priložnosti je minister predstavil tudi Uredbo, na podlagi katere bomo lahko na Ljubljanici vzpostavili krožno plovno pot in tako razširili območje plovbe od Vrhnike do Vevč. S tem bomo vzpostavili dodatno prometno os, ki bo povezala Ljubljano z okoliškimi kraji in odprla nove možnosti tako za dnevne uporabnike kot za nadaljnji razvoj turizma.
Podžupan Samo Logar se je udeležil ogleda prenove Bloudkovega parka v parku Tivoli, ki je sofinancirana s kohezijskimi sredstvi.
Podžupan Dejan Crnek se je z ministrico za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano Matejo Čalušić udeležil ogleda postavitve gozdnih učilnic na prostem, ki so namenjene krepitvi vse bolj priljubljene gozdne pedagogike in spodbujanju otrok, da več časa preživijo v naravi.
Župan Zoran Janković pa si je skupaj z ministrico za infrastrukturo Alenko Bratušek ogledal še potek gradnje nove železniške postaje v Ljubljani. Med drugim sta si ogledala gradnjo novega nadhoda, ki bo povezal železniško in avtobusno postajo in tako omogočil prehod z ene na drugo stran postaje.