Objavljeno:
Pozor: dela na cesti
Konec marca in v začetku aprila se bodo začele prenove večih cest na območju Ljubljane, med drugim bomo bodo dela potekala na Dunajski cesti in Trgu OF ob Potniškem centru Ljubljana ter na Barjanski in Tbilisijski cesti.
Strpno in previdno
Zaradi sočasnega začetka del na več lokacijah na širšem območju mestnega središča ter na vpadnicah pričakujemo povečane prometne obremenitve in zastoje. Vse udeležence v prometu prosimo za strpnost in razumevanje ter upoštevanje prometne signalizacije.
Zavedamo se, da so tovrstne prenove cest zahtevne za vse udeležence v prometu ter okoliške prebivalce, vendar so nujne za izvedbo ključnih infrastrukturnih izboljšav. Vse aktivnosti smo načrtovali fazno in časovno usklajeno, saj želimo čim manj vplivati na vsakdanjo mobilnost ter življenje meščank in meščanov.
Vse udeležence v prometu prosimo za posebno previdnost na območjih, kjer potekajo dela, dosledno upoštevanje začasne prometne signalizacije ter za strpnost in razumevanje v času trajanja zapor.
Urejanje javne infrastrukture v okolici Potniškega centra Ljubljana
Urejanje Potniškega centra Ljubljana je eden največjih infrastrukturnih projektov v Ljubljani, ki bo dolgoročno bistveno izboljšal dostopnost mesta, povezljivost različnih oblik prevoza ter kakovost javnega potniškega prometa. Izvajamo ga v sodelovanju z Ministrstvom za infrastrukturo in Slovenskimi železnicami.
Zaradi nadaljevanja urejanja Potniškega centra Ljubljana bo promet na Dunajski cesti oviran od 28. marca do 30. maja 2026, pripravljalna dela pa se bodo začela že v sredo, 25. marca.
Zapora na Dunajski cesti:
- Zaprta bosta pločnik na vzhodni strani ter en vozni pas v smeri proti Bežigradu
- Promet bo potekal po dveh voznih pasovih v vsako smer
- Pešci in kolesarji bodo preusmerjeni na zahodno stran Dunajske ceste. Za kolesarje bo urejen dvosmerni koridor z začasnimi talnimi označbami.
Zapora na Trgu OF:
- Na severni strani bodo zaprti pločnik ter vozni pasovi proti Tivolski cesti. Promet bo potekal v obe smeri.
Prenova Barjanske ceste
Prenovili bomo Barjansko cesto na delu med Ziherlovo ulico in priključkom na južno obvoznico. V okviru projekta bomo zožili cesto, dodali rumene pasove za mestne avtobuse, uredili postajališča za avtobuse ter vmesno zelenico, na obeh straneh pa tudi kolesarsko stezo in pločnik.
Na križišču pri P+R Barje bomo zgradili novo krožišče, s čimer bomo povečali pretočnost prometa. Most čez Mali Graben bomo razširili. V okviru prenove bomo prenovili tudi javno razsvetljavo in meteorno kanalizacijo.
Projekt izvajamo skupaj z DARS d.d., izvajalca del sta Trgograd d.o.o. in KPL d.o.o.
Dela se bodo začela v ponedeljek, 30. marca 2026
- Dela bodo potekala hkrati na nadvozu čez južno obvoznico ter na Barjanski cesti.
- Nadvoz bo zaprt za ves promet.
- Od P+R Barje do Kopačeve ulice bo cestišče zožano, promet bo potekal po enem voznem pasu v vsako smer.
- Med P+R Barje in Cesto dveh cesarjev bodo pešci in kolesarji preusmerjeni na Pot na Rakovo Jelšo.
Prenova Tbilisijske ulice
Prenovili bomo celotno Tbilisijsko ulico, od Tržaške ceste do Ceste v Mestni log. Dela bodo potekala v več fazah, predvidoma bodo končana do marca prihodnje leto.
V okviru prenove bomo uredili površine za pešce in kolesarje, zgradili krožišče s Cesto v Mestni log, uredili avtobusna postajališča, obnovili javno razsvetljavo, meteorno odvodnjavanje ter zaščitili obstoječe komunalne vode. Prenovili bomo križišča s Tržaško in Jamovo cesto, pa tudi del Tbilisijske ulice od Tomažičeve proti Gerbičevi ulici. Obnovili bomo tudi most čez Gradaščico.
Drevesa ob cesti bomo ohranili v največji možni meri, zasadili bomo tudi nova.
Izvajalca del sta PZG d.o.o in KPL d.o.o.. Projekt izvajamo skupaj z javnima podjetjema Energetika Ljubljana in Voka Snaga.
Dela se bodo začela v torek, 7. aprila 2026
- V prvi fazi bo za ves promet zaprt odsek med Jamovo cesto ter Tomažičevo in Gerbičevo ulico.
- Promet bo preusmerjen na Jamovo in Koprsko cesto ter po Gerbičevi nazaj na Tbilisijsko ulico.