Športni park Ježica
-
Status
Izvedeno
-
Oddelek
OŠ
-
Opis
V okviru Parka Ježica delujejo:
- Športni center Črnuče,
- Dvorana Maks Pečar,
- Športni center Savsko naselje in igrišča Savsko naselje II,
- Športni center in igrišča BS-7,
- Rekreacijski center Staničeva,
- Hipodrom Stožice,
- Dvorana Ježica,
- BMX steza Bežigrad,
- Košarkarsko igrišče Tesovnikova.
Podprojekti
Zgradili smo novo športno dvorano Maksa Pečarja
-
Status
Izvedeno
-
Leto zaključka
2018
-
Vrednost projekta
5.200.000,00 €
-
Oddelek
ŠL
-
Kategorija
Šport
-
Opis
Dvorana Maks Pečar se nahaja v objemu Črnuških gozdov poleg osnovne šole narodnega heroja Maksa Pečarja. Dvorana je bila v sklopu energetske sanacije popolnoma prenovljena v letu 2018.
Športna dvorana Maks Pečar obsega veliko večnamensko dvorano, manjšo plesno dvorano in borilnico.
V večnamenski dvorani, ki meri preko 1500 m2 so zarisana igrišča za košarko, odbojko in rokomet. Dvorana ima možnost pegraditve po tretjinah na dve stranski košarkaški igrišči in eno sredinsko odbojkarsko, ali na tri odbojkarska igrišča. Poleg športa je dvorana primerna tudi za prirejanje kulturnih prireditev.
Tekme si lahko navijači ogledajo iz izvlečnih tribun. V primeru prirejanja prireditev se lahko za obiskovalce dodajo sedišča na parketu (stoli).
Plesna dvorana meri 180 m2 in je delno obdana z ogledali. V njej je na voljo tudi manjša plezalna stena.
Borilnica s površino 105 m2 pa je prilagojena borilnim športom, ima mehko podlago ter boksarske vreče.
Prenovili smo kegljišče na Staničevi
-
Status
Izvedeno
-
Leto zaključka
2010
-
Vrednost projekta
135.000,00 €
-
Oddelek
ŠL
-
Kategorija
Šport
-
Opis
Od torka, 5. oktobra 2010, dalje lahko svoj prosti čas preživite na novem kegljišču na Staničevi ulici 41.
Kegljišče ima šest novih Vellmer stez, ki so usklajene s tehničnimi normativi, standardi in zahtevami svetovne kegljaške organizacije WNBA World Ninepin Bowling Association. Tekmovanja na nivoju državnih slovenskih tekmovanj, vsa mednarodna prijateljska srečanja, vse uradne dvoboje Slovenije z neko drugo državo v vseh kategorijah ter uradna mednarodna srečanja si bo lahko ogledalo do 100 obiskovalcev (60 na tribunah in 40 na vezne hodniku). Kegljišče ima med drugim prenovljene tudi garderobe, ponaša se z dvigalom za gibalno ovirane in osvežitev pa si lahko privoščite v novem baru.
Obnova zastarelega kegljišča, ki ni več ustrezalo pravilnikom, se je na osnovi javnega razpisa pričela 22. julija 2010. Gradbeno obrtniška in instalacijska dela, ter opremo pomožnih prostorov je izvajalo podjetje TIPO investicijske gradnje d.o.o. v pogodbeni vrednosti 339.000,00 EUR z vključenim DDV. Za opremo in tehnologijo kegljišča je poskrbelo podjetje Lesnina MG oprema d.d., v pogodbeni vrednosti 135.000,00 EUR z vključenim DDV.
Rolkarski poligon v Športnem parku Savsko naselje
-
Status
Izvedeno
-
Leto zaključka
2009
-
Vrednost projekta
118.121,00 € (Navedena vrednost projekta je z DDV.)
-
Oddelek
OGDP
-
Kategorija
Šport
-
Opis
Projekt obsega postavitev poligona, ki je bil v času postavitve daleč najboljši tovrstni objekt v Sloveniji in bližnji okolici. Kvaliteta materialov in dimenzije objektov bodo razveselile vse uporabnike — skejterje, rolarje in bmx kolesarje.
Prenovili smo pod v dvorani Ježica
-
Status
Izvedeno
-
Leto zaključka
2010
-
Vrednost projekta
160.647,00 €
-
Oddelek
OŠ
-
Kategorija
Šport
-
Opis
Projekt obsega prenovo podov v športnih dvoranah Ježica, Krim, Kodeljevo ter v mali dvorani Hale Tivoli.