V Ljubljani bo potekala velika gasilska vaja
Gasilska zveza Ljubljana v okviru praznovanja 30. obletnice organizira eno največjih vaj zaščite in reševanja v Sloveniji. Obsežna 30-urna vaja bo potekala v petek in soboto, 30. in 31. maja 2025, na več kot 20 lokacijah po širšem območju Mestne občine Ljubljana.
Vaja temelji na scenariju uničujočega potresa in vključuje širok spekter aktivnosti: iskanje in reševanje iz ruševin, množične nesreče, požarne intervencije, tehnično reševanje in postavitev štabnega vodenja. Sodelovalo bo več kot 500 pripadnikov gasilskih enot, tabornikov, služb nujne medicinske pomoči, policije, civilne zaščite in drugih organizacij sistema zaščite in reševanja.
V času vaje bo na cestah večje število gasilskih vozil, ki bodo uporabljala svetlobne in zvočne signale. Prosimo vas, da upoštevate navodila gasilcev in policistov na območju vaje ter v bližini posameznih delovišč. Kljub prizadevanjem, da bi promet potekal nemoteno, bodo lahko na določenih točkah krajše delne zapore cest.